شرایط تغییر رشته دانش آموزان پایه دهم

اگر شما جزو آن دسته از دانش آموزانی هستید که با ورود به پایه دهم از رشته ی خود ناراضی اند نگران نباشید به راحتی        می توانید تغییر رشته داده و در پایه یازدهم رشته ی دلخواه خودتان را ادامه دهید. با توجه به ماده 7 آیین نامه هدایت تحصیلی، دانش آموزی که در پایه دهم به تحصیل مشغول است چنانچه متقاضی تغییر شاخه یا رشته باشد با نظر کتبی مشاور و تأیید کمیته هدایت تحصیلی ناحیه، منطقه یا شهرستان و رعایت موارد ذیل می‌تواند درپایه یازدهم به شاخه یا رشته دلخواه هدایت شود.​​​​​​​

شرایط تغییر رشته از نظری به فنی‌وحرفه‌ای​​​​​​​

تغییر رشته دانش آموزان شاخه‌های نظری یا کاردانش به رشته‌های شاخه فنی و حرفه‌ای یا تغییر رشته در همان شاخه منوط به توفیق در امتحانات تمام درس‌های اختصاصی پایه دهم رشته جدید در خرداد یا شهریور همان سال با در نظر گرفتن ظرفیت پذیرش در رشته‌هایی است که اسامی آن از سوی کمیته هدایت تحصیلی شهرستان اعلام خواهد شد.
تغییر شاخه یا رشته از پایه دهم سایر شاخه‌ها به شاخه و رشته‌های مهارتی پایه یازدهم فنی حرفه ای، منوط به گذراندن و قبولی (احراز شایستگی لازم) در تمامی دروس اختصاصی و مهارتی پایه دهم رشته جدید در خرداد یا شهریور همان سال است. 
زمان تغییر شاخه یا رشته در دوره روزانه حداکثر تا پایان امتحانات شهریور پایه دهم است و دانش‌آموز موظف است حداکثر تا دو هفته قبل از شروع امتحانات خرداد یا شهریور تقاضای کتبی خود را به مدیر واحد آموزشی تحویل دهد تا نسبت به انجام مراحل تغییر رشته اقدام شود.دانش‌آموز متقاضی تغییر رشته می‌تواند درس‌های امتحان تغییر رشته را حداکثر در دو مرحله خرداد و شهریور پایه دهم امتحان دهد.

دروس اختصاصی که هنرجو برای تغییر رشته باید قبول شود

رشته شبکه و نرم افزار

1- تولید محتوا و برنامه سازی

2- نصب و راه اندازی سیستم

3- دانش فنی پایه

4- نقشه کشی فنی

5- الزامات محیط کار

رشته حسابداری

1- حسابداری وجوه نقد

2- حسابداری خرید و فروش

3- دانش فنی پایه

4- ارتباط موثر

5- الزامات محیط کار

رشته معماری

1- مبانی هنرهای تجسمی

2- ترسیم فنی و نقشه کشی

3- شناخت مواد مصالح

4- آشنایی با بناهای تاریخی

5- طراحی 

6- الزامات محیط کار

هر سوالی که در رابطه با فرآیند تغییر رشته دارید با شماره 02177890833 تماس بگیرید

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش